З 1 квітня діє нова програма медичних гарантій, що передбачає 35 пакетів медичних послуг. З них два пакети нові. Ще п’ять – виокремлені із вже наявних, повідомляє Національна служба здоров’я у Facebook.
Відсьогодні має запрацювати пакет послуг для лікування туберкульозу на первинці.
Окремими пакетами будуть ведення вагітності в амбулаторних умовах і стоматологічна допомога дорослим і дітям.
Серед нових пакетів також лікування пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями та реагування на інфекційні захворювання та епідемії.
Як і раніше, до медзакладів, що надають пріоритетні послуги, НСЗУ висуватиме підвищені вимоги, але й оплачуватиме їх за вищим тарифом.
Наприклад, за надання допомоги новонародженому вагою до 1500 г лікарня отримає 114 тис. грн (а не 98,5 тис. грн як у 2020 році), а тариф на пологи зросте з 8 до майже 10,4 тис. грн.
За програмою ведення вагітності в амбулаторних умовах українки зможуть обирати, хто, де і як їх вестиме – сімейний лікар чи гінеколог, при цьому вибір гінеколога та пологового будинку не обмежений місцем проживання чи реєстрацією пацієнтки.Для того, щоб забезпечити якісну і безпечну медичну допомогу матері і дитини у цьому році виокремили окремий пакет медичних послуг “Ведення вагітності в амбулаторних умовах”. До нього входять, зокрема, такі безоплатні послуги:
- динамічне спостереження вагітності, включаючи контроль за станом здоров’я вагітної, повнотою обстежень та консультацій;
- організацію та проведення диспансерного нагляду (взяття на облік, розробка індивідуального плану ведення вагітності відповідно групи ризику);
- лабораторні та інструментальні дослідження згідно з галузевими стандартами, зокрема, УЗД, загально-клінічні та біохімічні лабораторні обстеження, спостереження чи лікування в амбулаторних умовах та в умовах денного стаціонару.
- профілактика ускладнень вагітності і післяпологового періоду тощо.
До гінеколога пацієнтка може звернутися без направлення, а його допомога є безкоштовною, якщо заклад уклав договір із Національною службою здоров’я за пакетом “Амбулаторна медична допомога”.
Якщо жінка потребує госпіталізації для збереження вагітності, то вона отримує таку допомогу також безоплатно — у межах пакету стаціонарної медичної допомоги. Для планової госпіталізації потрібне електронне направлення від лікаря, який спостерігає вагітну. Невідкладна медична допомога надається без направлення.
Джерело: 7dniv.rv.ua