Понад 60 вишитих робіт виконаних у техніці ниткографія можна побачити у Рівненському “Музеї бурштину”.
Як повідомили в облраді, в рамках проєкту “Вишивка українською” учасниці з Костополя, Острога, Дубна, Тучина, Здолбунова та Рівного впродовж двох місяців вишивали полотняні закладки, листівки та сучасні текстові панно з цитатами відомих українських діячів.
Цей унікальний культурно-мистецький проєкт, який проходить за підтримки Український культурний фонд, має на меті популяризувати сучасне українське слово та старовинне українське мистецтво вишивки.
Ниткографія – викладання за допомогою шнурка або товстої нитки контурних зображень різних предметів, тобто «малювання» за допомогою нитки.
Її започаткувала письменниця, рівненська майстриня та засновниця видавництва “Креативна книга” Олена Медведєва.
Проєкт об’єднав жінок різного віку й професій – вчителі, бібліотекарі, жінки ВПО, жінки з родин військових і просто ті, хто хотів долучитися до популяризації українського слова та української традиції. Наймолодшій учасниці – 5️ років, дівчинка приходила вишивати з мамою та бабусею.
Керівниця проєкту, Олена Медведєва висловила сподівання, що техніка ниткографіки, яку опанували майстрині, буде передана наступним поколінням.
“Учасниці, навчившись цьому мистецтву, передадуть його своїм донькам та онукам. Вчителі трудового навчання та образотворчого мистецтва навчать своїх вихованців цій техніці та змотивують їх предати її своїм мамам та бабусям”, – каже Олена Медвєдєва.
Виставку можна переглянути у Рівненському “Музеї бурштину” впродовж тижня.