• Нд. Січ 12th, 2025

AllNewsRivne

Всі новини Рівного

Речове майно для мобілізованих: що видають та що більше не треба здавати

Жов 29, 2024

Які елементи військової форми одягу та спорядження повинні отримувати військовослужбовці під час воєнного стану? Яке речове майно передбачено взимку? Яке інвентарне майно не потрібно більше здавати на речовий склад при звільненні зі служби та переведенні до іншої частини?

За відповідними роз’ясненнями АрміяInform звернулася до Центрального управління речового забезпечення Тилу Командування Сил логістики ЗС України.

Перш за все, норми забезпечення речовим майном військовослужбовців ЗСУ регламентуються наказом Міноборони № 232 (зі змінами). В умовах воєнного стану усі категорії військовослужбовців забезпечуються базовим єдиним комплектом за нормою № 1 по категорії № 5 (у ньому 46 позицій речового майна), а також бойовим спеціальним комплектом за нормою № 2.

Що отримають мобілізовані у війську

Бойовий єдиний комплект – комплект предметів польового обмундирування, взуття, спорядження та засобів індивідуального захисту для екіпірування військовослужбовців.

Нагадаємо, що мають отримати військовослужбовці по цьому комплекту за нормою № 1.

Засоби індивідуального захисту: шолом (плюс три чохли), бронежилет, балістичні окуляри. Вони видаються на два роки.

Взуття: берці літні або демісезонні, берці зимові, капці, бахіли та гумові чоботи. По одній парі на два роки.

Обмундирування:

  • костюм (кітель та штани), два комплекти на два роки. Також раз на рік видають додаткові штани.
  • фліска – одна на два роки;
  • зимові куртка та штани – по одному виду на два роки.
  • сорочка бойова – дві на два роки;
  • сорочка поло – дві на два роки;
  • рукавиці демісезонні та зимові – по парі на рік;
  • шарф-труба літній та зимовий.

Головні убори: кашкет, кепі, шапка-феска та зимова, панама.

Спорядження: спальний мішок, каримат, тактичні рукавиці, сумка-підсумок для предметів особистої гігієни, ремінь, казанок, фляга, сидіння польове, транспортна та адміністративна сумки.

Білизна включає в себе футболки, шкарпетки зимові та літні, труси, по два комплекти термобілизни – демісезонна та зимова.

Більш детально ознайомитись, що мають отримати військові можна за посиланням.

Попереду зима, яке речове майно передбачено

Відповідно до наказу № 232, до предметів зимової форми одягу належать: шапка зимова, куртка та штани зимові, рукавички зимові, шарф-труба зимовий, білизна натільна та зимова, шкарпетки зимові та, звісно ж, зимові черевики.

Крім того, для збереження здоров’я військовослужбовців в умовах низьких температур, передбачена видача засобів індивідуального обігріву рук, ніг та тулуба.

Як часто військовослужбовцям мають видавати нову форму та спорядження

У Центральному управлінні речового забезпечення Тилу Командування Сил логістики ЗС України пояснюють, що видача предметів речового майна здійснюється після закінчення строків експлуатації (носіння) раніше виданих предметів.

Важливо. Строки експлуатації (носіння) речового майна бойового спеціального комплекту для військових частин, які безпосередньо беруть участь у бойових діях, не встановлюється, а речове майно перебуває в експлуатації до повного зношення. Для таких військовослужбовців заміна предметів речового майна проводиться після їх непридатності до носіння.

Яке інвентарне речове майно не повертатимуть військовослужбовці

Нещодавно Міноборони затвердило зміни до переліку інвентарного речового майна, яке мають повертати військовослужбовці. Про що йдеться? Низка майна ЗСУ є інвентарною, тобто військові зобов’язані повернути його при переведенні в іншу частину чи звільненні з військової служби. Що зміниться і чому це важливо?

До переліку основних змін до наказу № 232, які турбують військовослужбовців, увійшли:

усім категоріям військовослужбовців, у тому числі призваним по мобілізації, курсантам та військовослужбовцям строкової служби, майно особистого користування видається у власність та при звільненні не здається на речовий склад;

додано до переліку інвентарного майна, яке дозволено не здавати на речовий склад при звільненні військовослужбовця, а саме:

за нормою № 1 наказу № 232 (примітка 8)

при звільненні з військової служби в запас або відставку в особливий період військовослужбовцям усіх категорій залишається у власність інвентарні предмети речового майна, які перебували в його користування на день звільнення, за виключенням: бронежилета модульного або полегшеного, чохла до цього бронежилета, шолома бойового балістичного та чохла до нього.

за нормою № 2 наказу № 232 (примітка 1)

у разі звільнення з військової служби в запас або відставку в особливий період військовослужбовцям залишається у власність таке інвентарне майно: маска спеціальна, балаклава, костюм спеціальний літній та зимовий, костюм маскувальний спеціальний, шарф-сітка маскувальний, костюм маскувальний зимовий, костюм вітровологозахисний демісезонний (Тип-А), сітка протимоскітна, наколітники та наколінники тактичні бойові, рюкзак бойовий індивідуальний, окуляри-маска захисні балістичні, рукавички захисні та гідросистема для питної води.

Наразі зміни до наказу Міноборони № 232 передано до Мінюстиції для проведення державної реєстрації та включення до Єдиного держреєстру нормативних актів. Після цього, зміни до наказу будуть опубліковані в пресі. З цього часу вважається, що ці зміни наберуть чинності.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *