Обласні заклади культури презентували досвід збереження історичної пам’яті та популяризації традицій.
У Хмельницькому відбулася IV суспільно-наукова платформа «Хрещення. Становлення. Перемога», присвячена Дню української державності. Захід об’єднав представників кількох областей, які говорили про збереження культурної спадщини та розвиток міжрегіональної співпраці.
Рівненську область представили директори обласного краєзнавчого музею, центру народної творчості та культурно-археологічного центру «Пересопниця». Зокрема, Іван Солодуха поділився досвідом реалізації грантового проєкту, що дозволив проводити археологічні дослідження, а також наголосив на важливості реабілітації військових через пізнання історії рідного краю.
Ірина Рачковська-Баковецька розповіла про проєкти центру народної творчості, зокрема про ініціативу «Код пам’яті», в рамках якої демонструють вишиті сорочки загиблих військових. Вона також акцентувала увагу на елементах нематеріальної спадщини Полісся, таких як «Водіння куста» та «Наряджання могильних хрестів».
Алла Жижкевич, керівниця краєзнавчого музею, презентувала історію князів Острозьких, а також зупинилася на битві під Оршею 1514 року, яка стала визначною перемогою над московськими військами. У музеї вже можна побачити реставровану картину Юзефа Меціни-Кжеша, присвячену цій битві, а у вересні планується відкриття виставкового проєкту «Орша 1514: Тріумф волі і єдності».
Як підкреслив голова обласної ради Андрій Карауш, захід відбувся в межах Меморандуму про співпрацю, підписаного між Рівненською та Хмельницькою обласними радами. Цьогорічна платформа стала ще одним кроком до національного відродження, збереження традицій і зміцнення партнерських зв’язків.