Учні рівненських шкіл, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації.
Про це інформує пресслужба Рівнеради.
13 квітня 2021 року, відповідний закон ухвалила Верховна Рада України – за це рішення проголосували 298 депутатів. Ініціатива покликана мінімізувати ризики захворювання під час оцінювання результатів навчання учнів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти. Також це уможливить отримання ними в установленому законодавством порядку документів про здобуття повної загальної середньої освіти. Окрім того, законодавчими змінами передбачено, що рівненські учні, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році, мають право пройти державну підсумкову атестацію, зокрема у формі зовнішнього незалежного оцінювання, за власним бажанням.
Це означає, що випускники, які не планують вступати до університетів, звільняються від обов’язкового ДПА у формі ЗНО і можуть отримати свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти без складання ЗНО.
Таким учням можуть виставити бали на основі попередніх оцінок та видати атестат.
«Законом у зв’язку із здійсненням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню нинішньої вірусної хвороби здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації», – повідомила пресслужба парламенту.
Державна підсумкова атестація (ДПА) – це оцінка результатів навчання учнів за ключовими предметами у школі. Вона фіксує якість середньої освіти у 4-му, 9-му і 11-му класах. ДПА впливає на середній бал атестата, який, у свою чергу, враховується при розрахунку конкурсного бала при вступі.
Випускники, які планують вступати до вишів – проходитимуть ДПА у формі ЗНО.
Загалом прийняті зміни надають право випускникам шкіл вибирати вид оцінювання їхніх результатів навчання:
- шляхом річного оцінювання;
- державної підсумкової атестації;
- державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.
За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти, на ЗНО-2021 зареєструвалися 389 710 учасників, які обрали 1 543 756 тестувань.
42 580 з них зареєструвалися для участі в ЗНО з усіх предметів лише з метою проходження ДПА.
Джерело: 7dniv.rv.ua