Ось і закінчилося літо, а разом з ним і добігає кінця купальний сезон.
Як повідомили в Рівненському облцентрі контролю та профілактики хвороб, протягом всього купального сезону їх спеціалістами проводилися моніторингові дослідження стану поверхневих вод.
«Нашими спеціалістами здійснювався моніторинг за якістю води 14 пляжів та 39 стихійних місць відпочинку населення. Так, за час купального сезону спеціалістами Центру було відібрано та досліджено 223 проби води на мікробіологічні показники та паразитологічні показники. З них не відповідали гігієнічним вимогам 67 проб на 18 водних об’єктах, де перевищував індекс лактозопозитивних кишкових паличок. Патогенні мікроорганізми у воді місць масового відпочинку не виявлялись. Однак, у водоймах Сарненського району, озеро «Селянське», водойма с. Орлівка виявлялися яйця аскарид та в р. Горинь смт Степань цисти лямблій. На санітарно – хімічні показники відібрано та досліджено 188 проб, із них не відповідало 52 проби».
Згідно з аналізом лабораторних досліджень поверхневих вод за останні декілька років, можна чітко виділити найчистіші водойми Рівненщини в яких жодного разу не реєструвались невідповідності за всіма показниками.
Отже:
- р. Стир с. Хрінники (пляжі баз відпочинку “Мотор”, “Маяк”, “Чайка” та дитячого санаторію “Хрінники”) Дубенського району;
- р. Іква смт Млинів (громадський пляж) Дубенського району;
- озеро Біле (пляж бази відпочинку “Біле Озеро”) с. Більська Воля Вараського району;
- р. Случ, місце масового відпочинку м. Березне Рівненського району;
- озеро с. Сопачів Вараського району;
- «Урочище Старики» р. Льва смт Рокитне Сарненського району;
- р. Іква с. Панталія Дубенського району.