Цьогоріч, 16 березня, минає два роки з дня, коли росія атакувала Маріупольський драмтеатр.
Це місце, яке слугувало прихистком для сотень цивільних в оточеному окупантами Маріуполі.
Ворожа авіація загарбників скинула дві 500-кілограмові бомби на будівлю. Потужний вибух знищив театр. Скільки точно людей росіяни вбили в той день дотепер невідомо. За різними підрахунками, йдеться про кілька сотень життів, зокрема дитячих. У будівлі переховувалися від 500 до 1 200 мирних мешканців.
Росіяни знали, що в театрі люди з дітьми. Напис про це великими літерами був закарбований на площі. “ДЕТИ” так і лишився моторошним символом трагедії.
Він був написаний з надією на бодай якусь людяність росіян. Від дня трагедії окупанти намагаються приховати сліди своїх злочинів. Вбитих вивозили та ховали у братських могилах.
У росії офіційно визнали загибель лише 12 осіб. Аби повністю прибрати наслідки трагедії, окупанти демонтували більшу частину будівлі, залишили лише фасад драмтеатру.
Щоб вшанувати памʼять невинно вбитих, українці США та Канади анонсували міжнародну акцію памʼяті до других роковин російського бомбардування драматичного театру в Маріуполі.
Як повідомили в Рівненській ОВА, рівняни теж долучилися до акції і стали голосом правди.
Біля обласного драмтеатру вчора, 16 березня, вшанували пам’ять загиблих та нагадали світу, що війна триває.
Серед учасників акції, вимушені переселенці, зокрема представники громадської організації «ЯМаріуполь. Рівне».
Загалом такі акції відбулися поблизу 58 театрів по всій Україні.
Маріуполь- місто, яке стало уособленням російського тероризму та українського горя. Місто, на мапі якого не залишилося живого місця. Місто оборону якого до останнього тримали бійці гарнізону “Маріуполль”, які досі знаходяться в концентраційних таборах.