В Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбувся захід пам’яті, присвячений Анні Валентинович, яка загинула 10 квітня 2010 року в авіакатастрофі, що сталась неподалік російського смоленська.
Про це повідомили в Рівненській обласній раді.
Того трагічного дня загинуло 96 польських високопосадовців на чолі із президентом Лехом Качинським.
Польська делегація прямувала до рф, щоб вшанувати пам’ять загиблих у Катині в 1940 році.Серед загиблих була і Анна Валентинович – видатна громадсько-політична польська діячка, журналістка, дисидентка, письменниця українського походження.
Народилася вона в селі Сінне (нині Садове Гощанського району) у багатодітній родині. У 1943 році сім’я, до якої Ганна пішла в найми, без відома батьків вивезла дівчинку до Польщі.
Працювала зварювальницею, кранівницею, боролась за дотримання прав робітників. Стала одним з лідерів антикомуністичного руху в Польщі.
Під час страйку 1980 року за громадянські права була одним із найважливіших членів руху.
Вона стояла біля витоків Вільних Профспілок Польщі і відіграла величезну роль у справі повалення в країні комуністичного режиму. Стала співзасновницею незалежної профспілки «Солідарність».
Незважаючи на труднощі (як і все інакше, подолала рак у свої тридцять) вона дожила до 80-річчя, допоки авіатроща не обірвала її життя.
Не була знана українцями. Тож коли після страшної трагедії Радіо Свобода поінформувало про те, що серед загиблих етнічна українка – інформація викликала скептику і обурення.
Як свідчить технічний звіт розслідування Смоленської катастрофи, який презентували у 2018 році в Польщі, літак Качинського знищили два вибухи.
Про те, ким стала для наших народів одна з найвпливовіших жінок світу, розповідали запрошені на захід історики, представники громадськості та діячі культури.