Компактні металеві валізи передали у ЦНАПи Вараської, Корецької, Березнівської, Острозької, Гощанської, Демидівської, Клеванської, Козинської громад.
«Придбали «кейси» в рамках Програми розвитку ООН в Україні за підтримки Уряду Великої Британії. Дякую нашим міжнародним партнерам за стабільну підтримку. Для нас це ще один крок до створення безбарʼєрного простору на теренах області”, – зазначив начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль.
Як зауважила координаторка проєкту в Рівненській області Ольга Кашевська, ці громади обрали не випадково – зважали на кількість населення та віддаленість населених пунктів. Загалом, за її словами, запит на “мобільні кейси” дуже високий.
«Дякуємо за проактивну позицію Рівненської ОДА у цьому напрямку. Це дійсно важливе обладнання, адже чи то ветеран у госпіталі, чи то старенька людина на кріслі колісному може отримати послуги».
Загалом таке обладнання вже мають 12 ТГ області. Торік такі валізи передали для ЦНАПів у Костопільській, Сарненській та Рокитнівській громадах. Також Рівненська громада придбала “мобільний кейс” за кошти місцевого бюджету.
Заступник голови Рівненської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Олександр Терещенко виокремив досвід Костопільської ТГ у використанні мобільних валіз. Зокрема, у громаді створені виїзні графіки відвідування у старостатах.
“Мобільна валіза” вміщує ноутбук, мишку, безконтактний зчитувач ID-карток, бездротовий кольоровий принтер з додатковими картриджами, мобільний модем, сканер портативний, карта пам’яті, концентратор USB-портів, вебкамеру.
Нагадаємо, правом на отримання адміністративних послуг на віддаленому робочому місці можуть скористатись особи, які:
- досягли 80-річного віку;
- мають інвалідність 1 групи;
- за станом здоров’я не здатні самостійно пересуватись, у т.ч. перебувають в лікарнях;
- отримують соціальну послугу догляду вдома, яка надається терцентрами;
- особи, які проживають у віддалених населених пунктах тощо.