• Пт. Кві 26th, 2024

AllNewsRivne

Всі новини Рівного

Ковалі Рівненщини та Вінниччини готові самостійно працювати

Тра 9, 2021

Для кваліфікованих ковалів ручного кування  – випускників Рівненського центру ПТО ДСЗ, які навчалися на базі Гощанського навчального відділення, розпочинається новий, відповідальний період.

Як поділився майстер виробничого навчання, досвідчений коваль Сергій Торуля, сарненчанин Юрій Легкобит навчався за власні кошти, опанувавши ковальську науку, прагне організувати власну справу. Надавати ковальські послуги планують гощанці, вони розглядають пропозиції роботодавців, а випускник Євген Драч повертається на Вінничину. Слухач, за направленням Іллінецької районної філії Вінницького обласного центру зайнятості здобув професію «Коваль ручного кування» та працюватиме у свого роботодавця.

В умовах карантинних обмежень навчання слухачів відбувалося за очною та дистанційною формами, група впродовж 7 місяців у повному обсязі вивчила матеріалознавство, технічні креслення, електротехніку, допуски та технічні вимірювання. У навчальній кузні дзвеніли молоти, палахкотіло горно, кувалася майстерність та гартувався метал. Кваліфіковані ковалі навчилися кувати не лише професійні інструменти, але й високої складності елементи декору. Першими виробами були сокири. Шматки сталі марки 40Х у вправних чоловічих руках стали відмінним господарським інструментом. Сучасна навчальна кузня – це реалістичні умови роботи ковалів. Тут є все необхідне для якісного професійного навчання: горна (робота на кам’яному вугіллі та на газу), наковальні та ручний ковальський інструмент вітчизняного і закордонного виробництва(кліщі, молотки…), пневматичний молот, гідравлічний прес, обладнання плазмового різання із ЧПУ, сучасне обладнання для виготовлення деталей у холодному стані(обладнання фірми «Металкрафт»), а також спеціалізовані кабінети та неодмінно щира атмосфера.

Чи не найвиразнішим місцем ковальської локації у Гощі став Музей кваліфікаційних робіт талановитих випускників та унікальних старовинних ковальських виробів часів Київської Русі (наконечники, стріли, наральники) і черняхівської культури (господарські ковані сокири). Освітяни пишаються родзинкою свого закладу: збережені кращі ковальські традиції, успадковуються майстерність та секрети новим поколінням ковалів. Професія, яка корінням сягає у сиву давнину, залишається затребуваною і сучасною!

На державну кваліфікаційну атестацію вони представили кваліфікаційні вироби: металеві букети (троянди від Євгена Драча), унікальний кований стілець (Юрій Легкобит), повний камінний набір (Богдан Мандрійчук), оригінальні підсвічники, дзвоники, підвазонники…

Завідувач Гощанського навчального відділення Микола Корчевний щиро привітав випускників, порадів за здобутки та творчий підхід до роботи, підтримав кожного у прагненні створити свій власний почерк у професії. Ковалі здобули новий досвід, підтвердили 3-й кваліфікаційний розряд, отримали цінні поради педагогів та особливі путівки – свідоцтва державного зразка. Із новим натхненням кваліфіковані робітники приступають до самостійного приборкання металу.

Джерело: 7dniv.rv.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *