В області стартував мистецький проєкт «Ткацтво.UA», який поєднав в собі українські народні ремесла та соціальну місію — реабілітація ветеранів через традиційні мистецтва.
Про це повідомили в Рівненській обласній раді.
Кожного року тема події змінюється. Цьогоріч це «Традиції. Ветерани. Відновлення через ремесла». Організатори прагнуть привернути увагу до розвитку традиційних ремесел не лише в контексті культурної спадщини, а й як одного з дієвих інструментів адаптації ветеранів війни.
Серед організаторів проєкту – комунальний заклад обласної ради КЗ “Рівненський обласний центр народної творчості” РОР, Управління культури і туризму Рівненської ОДА. Обласну раду на заході представив заступник голови Олексій Бучинський.
«Ткацтво.UA» — це про єдність, співпрацю, про те, як культура і ремесла можуть стати важливим етапом на шляху до відновлення наших військових та цивільних. Ткацтво — це не просто рукоділля, це процес, який вимагає терпіння, концентрації, що, у свою чергу, допомагає людям повернутися до себе, до світу, до спільноти. Вірю, що цей потужний інструмент допоможе нашим Героям в їхній реабілітації, – наголосив Олексій Бучинський.
Цьогорічний захід став особливий тим, що традицією ткацтва об’єднав різні регіони: Рівненщину, Тернопільщину, Буковину. Учасники мали змогу побачити старовинні техніки ткацтва, дізнатися про історію, символіку орнаментів.
Відбулися майстер-класи з вишивки «кафасор», яка є популярною на Поділлі та Буковині. Атмосфери заходу додавали виступи фольклорних колективів.
Також присутнім представили весільний коровай, який виготовили майстрині Малинської громади спільно з переселенцями. Цей символ єдності та порозуміння став частиною проєкту безбар’єрності «З одного тіста».