Заклад, що нині має назву КП «Регіональний центр орфанних захворювань, радіаційного захисту та спеціалізованої допомоги» Рівненської обласної ради, зберіг повний спектр послуг та доступність для пацієнтів.
Про це повідомили в Рівненській обласній раді.
Попри зміну назви, відома багатьом «чорнобильська» лікарня продовжує надавати медичну допомогу постраждалим внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
За даними Центру, у минулому році медичну допомогу тут отримали 2848 чорнобильців, а вже у першому кварталі 2025 року — 304 пацієнти.
Загалом на обліку в медичних закладах області перебуває понад 246 тисяч осіб, з них 69 тисяч дітей, які постраждали внаслідок катастрофи на ЧАЕС.
Директор медпідприємства, Олександр Миронець зазначає, зміна назви жодним чином не впливає на обсяг чи якість медичної допомоги. Заклад, як і раніше, надає чорнобильцям повноцінне амбулаторне і стаціонарне лікування.
Умови обслуговування залишились незмінними.
У терапевтичному відділенні закладу діє Центр надання допомоги населенню, постраждалому внаслідок аварії на ЧАЕС та муковісцидозу.
Тут доступний широкий перелік інструментальних та лабораторних обстежень, зокрема:
- УЗД органів черевної порожнини та малого тазу,
- УЗД щитоподібної залози,
- Доплерівське обстеження судин верхніх та нижніх кінцівок,
- Доплерівське обстеження судин голови та шиї,
- ЕХО серця,
- ЕКГ (електрокардіографія),
- Рентгенологічні обстеження,
- ЕНМГ (електронейроміографія),
- ЕЕГ (електроенцефалографія),
- ФГДС (фіброгастродуоденоскопія),
- Колоноскопія,
- Спідометрія,
- Лабораторні аналізи та інше.
Обстеження проводяться за попереднім записом та направленням лікаря.
А для стаціонарного лікування обов’язкове електронне направлення від сімейного лікаря або вузького спеціаліста на госпіталізацію.
Заклад законтрактований з НСЗУ і лікування в умовах стаціонару є безоплатним. Пацієнти забезпечуються лікарськими засобами, що входять до Національного переліку основних лікарських засобів на весь період лікування безкоштовно.