• Сб. Лип 26th, 2025

AllNewsRivne

Всі новини Рівного

Ми маємо керувати країною самі — а не іноземні ради, вважає Галина Кульчинська

Лип 25, 2025

За матеріалом Романа Свириди, спеціально для Суспільне Рівне.

Законопроєкт №12414, що обмежує незалежність НАБУ та САП, викликав хвилю резонансу — і в парламенті, і на місцях. У Рівненській міськраді більшість фракцій не залишилися осторонь.

Голова фракції “Голос” Анастасія Кулакевич засудила ухвалення закону, заявивши, що він послаблює антикорупційну боротьбу і шкодить євроінтеграції. Володимир Валявка з “Свободи” назвав дії влади “ганебними”, але застеріг від розхитування ситуації в умовах війни. Депутат від “За майбутнє” Маріян Года припустив, що ухвалення закону пов’язане зі спробами захистити окремих осіб від розслідувань.

Павло Алексєвич, депутат Рівненської міськради, голова фракції “Європейська солідарність” та військовослужбовець ЗСУ, зауважив, що повну офіційну позицію фракція оприлюднить пізніше. Водночас у коментарі для Суспільного висловив своє бачення:

Я однозначно засуджую і таку методику голосування, і позбавлення незалежності антикорупційних органів.

Інші фракції — “Слуга народу”, “Рівне Разом”, “Європейська солідарність” — або не коментували, або обмежилися загальними фразами.

Серед коментарів вирізняється позиція Галини Кульчинської, голови фракції “Батьківщина”:

Не про НАБУ, САП і Генпрокурора йдеться і не про те, чого вони там борються між собою. Цей законопроєкт був про початок повернення українським конституційним органам суверенного права управляти своєю країною. Вже тривалий час іде передача влади в країні міжнародним дорадчим радам, які в більшості своїй складаються з іноземців. Практично, ми з вами сьогодні як піддослідні кролики. Україна віддана на аутсорсинг міжнародним дорадчим радам. Вони вже встановлюють правила гри. Подивіться, тарифи у шість разів вище, ніж до появи міжнародних дорадчих рад. Сьогодні 63% українців — за межею бідності. Згадайте, як Денис Шмигаль оголосив, що реформи в Україні будуть робитись за форматом — Україна, як ресурсний центр Європи. Отаке керівництво міжнародними дорадчими радами. Ми — суверенна країна і здатні самі управляти собою. Зберегти суверенітет України й право самостійно розпоряджатися своїми ресурсами — це позиція “Батьківщини” вже 10 років і вона незмінна.

У той час як багато хто говорив обережно або уникали коментарів, позиція Галини Кульчинської, голови фракції “Батьківщина”, прозвучала найгостріше й найпослідовніше.

Олександр Аліксійчук, народний депутат від Рівненщини, вважає ухвалення законопроєкту кроком у межах конституційного поля. Зміни були подані як виконання норм Конституції та рішення Конституційного суду від 2020 року щодо інституційного підпорядкування антикорупційних органів. Позиція фракції ґрунтувалася на висновках профільного комітету, який попередньо опрацював документ. Рішення підтримали спільно, підкреслюючи важливість політичної єдності в умовах війни та необхідність збереження стабільності державних інституцій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *