• Сб. Гру 14th, 2024

AllNewsRivne

Всі новини Рівного

Рівнянки створили щасливу громаду

Чер 5, 2021

Шквал емоцій і позитиву! Таким був підсумок презентації у місті Рівне проєкту «Цінність – це ти», яка закінчилася жвавим обговоренням її учасницями пізнаного та пережитого.

Результат перевершив найоптимістичніші очікування авторки ідеї Ольги ІГНАТЬЄВОЇ:
– Проєкт «Цінність – це ти» розпочався з незвичного формату презентації. Ми перезнайомилися, розповіли присутнім про задум, а потім грали в гру «Щаслива громада». Це симуляція життя територіальної громади. І що ви думаєте? Створили «щасливу громаду» за два раунди. Такого в нашій практиці ще не було!

До стартового етапу реалізації проєкту, започаткованого Спілкою жінок Рівненщини, долучилися представники молодіжних організацій, серед яких Нація талантів, Сто відсотків життя, Школа лідера ПДМ, Агенція сталого розвитку міста, Рада реформ Рівного, Асоціація учасницького розвитку громад, Центр розвитку та психологічної допомоги «Фемілі», Клуб фінансової грамотності Великоолексинського ліцею Шпанівської ОТГ, Агенція розвитку громад «Інтонація змін», Молодіжна рада Смизької громади, Молодіжна платформа «Яскраво», Спілка жінок Рівненщини, Клуб ділових жінок Рівного і Спілка жінок міста, а також – начальниця відділу молоді та взаємодії з ГО Управління молодіжної політики та спорту Департаменту розвитку адміністративних послуг, соціальної, молодіжної політики та спорту РОДА Наталія Чигир. Загалом майже два десятки учасників. А Клуб фінансових ігор та Академія фінансової грамотності взялися допомагати у втіленні почину в життя.

– У програмі проєкту, – розповідає відповідальний секретар Спілки жінок Рівненщини Ольга Ігнатьєва, – передбачено 10 інформаційних заходів і навчань для молоді. А також – челендж, щоб кожен із учасників тренував свою цінність, усвідомлював її, міг нею ділитися і таким чином допомагав створювати щасливу громаду нашого міста. І не лише Рівного. Бо проєкт – обласного масштабу, тож подібні заходи будемо проводити у Смизі, Дубно та Острозі.

Головна мета задуму, зі слів авторки ідеї, показати молоді, що від однієї людини залежить дуже багато. Відтак проєкт покликаний навчити його учасників, як бачити ідеї в собі, як їх реалізовувати. Для цього використовуються такі навчальні інструменти, як інтелектуальні ігри «Сила – в тобі» і «Цілетворець».
– У «Щасливій громаді» ми намагалися виписати правила, – веде далі Ольга Ігнатьєва, – що нам потрібно, аби жити у щасливому місті. Основне правило – підтримувати одне одного, бачити власну цінність, ділитися нею, щоб разом втілювати в життя хороші ідеї. Цікаво те, що кожен учасник гри пішов своїм шляхом. Але всіх об’єднувало одне спільне прагнення – зробити нашу громаду ще кращою.
Таким чином, на переконання Ольги Ігнатьєвої, тренуючи віру в себе, молоді люди починають усвідомлювати власну цінність. І світ відповідатиме взаємністю. Від цього наше життя стане добротнішим і щасливішим.
Василь ГЕРУС

Тетяна КРАВЧУК, сертифікований тренер з ігротехніки:

– На презентації проєкту «Цінність – це ти», на яку прийшли лідери молодіжних організацій, сформувалася чудова атмосфера. Вразило те, що за два кола прожитого в грі життя вони досягли найважливішого – збудували Школу мистецтв, яку обов’язково треба було звести. І зробили так, що ресторан став не приватним, а власністю громади. Тобто молодь замислилася над тим, що і як краще зробити, куди йдуть податки, як можна розпорядитися ними.

Цей захід цінний ще й тим, що ми збираємося разом і спільно починаємо думати в одному ключі. Всі учасники гри «Щаслива громада» були трохи зачаровані ситуацією, бо для багатьох це – новий досвід. А ще дуже потрібна справа, бо допомагає показувати людям, як працює самоврядування. Якщо вони це знають, тоді не бояться, а починають правильно користуватися цим інструментом.

Надзвичайно цікавими виявилися й відгуки після гри. Учасники проєкту писали, що треба робити, аби всім було добре. А саме: треба допомагати одне одному, прислухатися до чужих ідей, думати перед тим, як приймати рішення, вміти правильно розпорядитися грошима. Дівчата отримали незвичайний і дуже корисний життєвий досвід. Кожна з учасниць гри відчула себе повноцінною частинкою цілого. Все це допомогло змоделювати щасливу громаду.

Джерело: 7dniv.rv.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *