• Пт. Кві 18th, 2025

AllNewsRivne

Всі новини Рівного

Доступне житло, працевлаштування та соцзахист: як Рівненщина підтримує ВПО

Бер 19, 2025

На Рівненщині працювала тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради України, яка займається питаннями підтримки внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Головна мета – визначити подальші кроки для забезпечення житлом, працевлаштування та соціального захисту наших громадян, яких війна залишила без домівок.

Про це повідомили в Рівненській ОДА.

Голова ТСК Павло Фролов та його колеги відвідали місця тимчасового проживання ВПО, зустрілися з переселенцями та обговорили ключові проблеми.

Зокрема, йшлося про покращення житлових умов, доступ до державних програм соціального забезпечення, можливості працевлаштування та участь переселенців у роботі рад ВПО в громадах.

За словами начальника Рівненської ОВА Олександра Коваля, з початку повномасштабного вторгнення Рівненщина прийняла понад 92 тисячі переселенців, з яких половина залишається в регіоні.

«Одне з ключових питань засідання – забезпечення вимушених переселенців житлом. Зокрема, обговорили можливі механізми закупівлі квартир. Наразі людей, які змушені були залишити рідні домівки через війну, в області офіційно проживає майже 43 тисячі. На їхні потреби торік витратили 195 млн грн», – розповів Олександр Коваль.

Важливим досягненням є те, що працездатні ВПО працевлаштовуються на підприємствах області або співпрацюють зі Службою зайнятості, проходять перекваліфікацію та шукають роботу. В області діють програми мікрогрантів на розвиток бізнесу та підтримки жінок-ВПО.

За словами заступниці голови ОДА Людмили Шатковської, особлива увага приділяється ВПО з психічними розладами. Рівненщина прийняла понад 700 таких осіб, у тому числі пів тисячі з психоневрологічних та геріатричних інтернатів. Лише у 2024 році на цю категорію було спрямовано понад 100 мільйонів гривень з обласного бюджету.

На сьогодні в області діє 56 місць тимчасового проживання ВПО, де розміщено 1 800 осіб.

Рівненщина реалізує комплексну програму забезпечення житлом ВПО, яка включає будівництво та реконструкцію житла, інвентаризацію житлових об’єктів, програми соціального житла, фінансову підтримку та компенсації.

На Рівненщині реалізується 5 обласних та 58 місцевих програм підтримки ВПО. З початку війни з державного, обласного та місцевих бюджетів виділено понад 368 мільйонів гривень, з яких 18 мільйонів – у 2025 році.

Приклади реалізації програм: виділення ділянок для будівництва житла в Рокитнівській громаді; придбання помешкань в Костополі; надання права на безкоштовний проїзд у міському транспорті у Вараській громаді; будівництво 90-квартирного соціального житла в Дубні за підтримки ЄС та NEFCO.

На сьогодні визначено потенційні об’єкти Фонду держмайна, які можуть бути використані після ремонту для розміщення переселенців. Для ВПО діє програма кредитування житла за програмою «єОселя», компенсація за комунальні послуги.

Рівненщина активно сприяє інтеграції ВПО в громади, діють ради ВПО, 31 Центр Життєстійкості, проводяться зустрічі, навчання та надається психологічна підтримка в межах програми «Ти як?».

Під час зустрічі з народними депутатами обговорено необхідність законодавчих змін для пришвидшення передачі приміщень для житла ВПО, а також покращення програм працевлаштування та соціального захисту.

У підсумку Олександр Коваль подякував народним депутатам за візит. Адже спільними зусиллями, а також разом з громадами в області надалі працюватимуть над вирішенням озвучених під час зустрічі проблем. Обов’язок тилових громад – всебічно підтримувати співвітчизників з інших регіонів, адже країна у нас єдина.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *