Захід об’єднав представників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Рівненщини, народних депутатів, урядовців та очільників Офісу Президента.
Як повідомили в Рівненській обласній раді, уперше участь у ньому взяла Лілія Пашинна як керівниця Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.
У порядку денному – питання, які стосуються різних галузей та розвитку регіону в цілому.
Зокрема, щодо змін в діяльності підприємств комунальної власності у зв’язку зі змінами в законодавстві. А саме в контексті дії Закону України «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних осіб та їх об’єднань у перехідний період». Нагадаємо, що документом запроваджується обов’язкова корпоратизація для низки комунальних підприємств.
Спікер – народний депутат України Олексій Мовчан роз’яснив дію нового документу. Детально зупинився на питанні, яких саме комунальних підприємств стосуються ці законодавчі зміни, як відбуватиметься управління комунальним майном та фінансування діяльності КП.
Він також наголосив на тому, що ця реформа є вимогою часу і дозволить наблизити наше законодавство та систему управління комунальним майном до європейських стандартів. Крім того, це відкриє додаткові можливості для залучення інвестицій.
Ветеранська політика – також була в полі зору учасників Конгресу. Йшлося про створення при райдержадміністраціях офісів, де працюватимуть фахівці із супроводу ветеранів та демобілізованих. Обговорили і механізми надання компенсацій за житло, на яке мають право учасники бойових дій з числа внутрішньо переміщених осіб.
Значну увагу під час Конгресу приділили питанням міжнародного співробітництва. Голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш розповів про актуальні тенденції розвитку такої співпраці з державами-членами ЄС на рівні регіонів і тергромад Рівненщини.
“Рівненщина має 108 партнерств, 88 з яких, – з громадами країн-членів ЄС. Основним партнером є Польща, де наш регіон активно співпрацює з чотирма воєводствами. Німеччина, Франція, Італія, Латвія, Чехія, Хорватія, Фінляндія, Словаччина – також у фокусі міжнародного співробітництва нашої області. Якщо говорити про напрямки співпраці, то це освіта, медицина (в тому числі, реабілітація ветеранів та військовослужбовців), екологія, біоенергетики, безпека, молодіжна політика, інклюзія, підтримка бізнесу та інші”, – зауважив голова РОР.
Розширити такі зв’язки Рівненщина зможе як учасник ІІІ Міжнародного саміту міст регіонів, який відбудеться вже у червні.
Учасники Конгресу зійшлися на тому, наскільки важливою для України, яка воює, є саме регіональна дипломатія. Тому громади області мають бути готові представити потенційним партнерам свій потенціал.