• Сб. Сер 13th, 2022

AllNewsRivne

Всі новини Рівного

Пам’ятаємо про трагедію двох народів

Сер 13, 2021

11 липня у Польщі на державному рівні вшановували пам’ять жертв трагічних подій на Волині у 1942-1943 роках.

Довідка: Влітку 1943 року відбувались вбивства українців та поляків. До сьогодні немає порозуміння між українськими та польськими істориками щодо чисельності жертв, як серед поляків, так і українців, тривають дискусії щодо виконавців злочину, організаторів. Водночас, все більше фактів підтверджують провокації НКВС СРСР з метою розпалювання ворожнечі між двома народами.

Варто забувати образи і робити правильні висновки, щоб історія минулого стала уроком і запобіжником для майбутнього. А ще необхідно розставляти акценти на позитивних моментах. Адже українсько-польські взаємини у ХХІ сторіччі мають багато позитивних сторінок, в тому числі щодо оцінок подій на Волині у 1943 році. У фрагменті спільної заяви парламентів України і Польщі йдеться:

«В історії Європи є багато прикладів національної ворожнечі, війн, крові, жорстокості. Але одночасно є приклади поєднання і порозуміння народів, які хотіли та змогли подолати навіть найскладніше минуле. Моральним обов’язком тих, совість яких і надалі зворушує трагедія 60-річної давнини, є заклик до поєднання наших народів в ім’я майбутнього, в ім’я спільної мети. Нехай вміння вибачити стане фундаментом кращого майбутнього, добросусідства і українсько-польської дружби».

На джерелах: radiosvoboda.org

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.