• Нд. Сер 14th, 2022

AllNewsRivne

Всі новини Рівного

Рівняни отримуватимуть інсуліни за програмою «Доступні ліки»

Сер 16, 2021

Із 1 жовтня громадяни будуть отримувати інсуліни за програмою «Доступні ліки». Це означає, що пацієнти з цукровим діабетом зможуть безоплатно або з доплатою отримати препарати інсуліну. А Національна служба здоров’я відшкодує аптекам, які працюватимуть за договором з НСЗУ, вартість препаратів.

Щоб скористатися програмою, рівнянам потрібно отримати електронний рецепт у сімейного лікаря.

Нагадуємо, що сімейний лікар може виписати електронний рецепт лише за встановленим ендокринологом планом лікування і не може змінити призначення ендокринолога. Якщо тієї кількості інсулінів, які призначив ендокринолог недостатньо, то сімейний лікар направляє пацієнта до вузького фахівця для коригування або створення нового плану лікування. А до кого звертатись за повторним рецептом, пацієнт обирає самостійно.

Рівняни та мешканці області можуть отримувати ліки незалежно від місця виписки рецепту та місця реєстрації у будь-якій аптеці з позначкою «Тут є доступні ліки».

76% аптек Рівненщини, які працюють за програмою «Доступні ліки» знаходяться в радіусі одного кілометра від місць, де мешканці області уклали договір з сімейним лікарем.

З початку цього року за програмою «Доступні ліки» лікарі первинки у Рівненській області виписали понад 233 тис. рецептів. Найбільша кількість – понад 164 тисяч – припадає на ліки від серцево-судинних захворювань.

З січня до програми приєдналися вперше понад 17 тисяч пацієнтів. А загалом програмою користуються 94,6 тис. Мешканців області.

У 2021 році НСЗУ відшкодувала аптекам Рівненщини понад 8,2 млн грн. А за весь час адміністрування програми НСЗУ відшкодувала аптекам понад 31,49 млн гривень.

З 1 жовтня і до кінця року на програму «Доступні ліки» виділено 660 млн грн. Цього достатньо, щоби забезпечити всіх пацієнтів інсуліном безоплатно.

Нагадаємо, нині НСЗУ вже відшкодовує вартість ліків проти серцево-судинних захворювань (в т.ч. і профілактику інфарктів та інсультів), бронхіальної астми та цукрового діабету ІІ типу. Програма включає 293 лікарських засобів. 70 з них пацієнти можуть отримати повністю безоплатно. Інші – з доплатою.

Джерело: 7dniv.rv.ua з посиланням на НСЗУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.