• Сб. Сер 13th, 2022

AllNewsRivne

Всі новини Рівного

Малозабезпечені сім’ї Рівненщини можуть започаткувати власний бізнес

Січ 23, 2022

З 1 січня 2022 року в Україні стартувала бюджетна програма «Рука допомоги», яка передбачає державну допомогу малозабезпеченим сім’ям для започаткування власного бізнесу.

Вона реалізовується в рамках проєкту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України» за участі Світового банку щодо сприяння зайнятості населення.

Якщо виникло бажання скористатись цим проєктом та отримати фінансову допомогу на започаткування власного бізнесу, варто знати:

  • державна підтримка надаватиметься безробітним членам малозабезпечених сімей;
  • державна підтримка є безвідсотковою та складатиме до 15 мінімальних зарплат (на початок 2022 року – 97 500 грн);
  • кошти надаються у безготівковій формі й можуть використовуватися тільки для оплати рахунків на придбання необхідного для заснування власної справи обладнання і матеріалів;
  • через три роки підприємницької діяльності кошти допомоги потрібно повернути. Але сума, що повертається, зменшується на розмір сплачених за три роки податків та єдиного соціального внеску;
  • щоб отримати фінансову допомогу на започаткування власного бізнесу, малозабезпеченим потрібно звернутися до Міського центру зайнятості із заявою, до якої необхідно додати довідку про відсутність притягнення до кримінальної відповідальності, судимості та бізнес-план майбутньої справи;

для отримання фінансової допомоги потрібно надати до Міського центру зайнятості рахунок та договір, укладений між учасником програми і постачальником обладнання та матеріалів, необхідних для заснування власної справи. Оплата витрат проводиться міським центром зайнятості на підставі цих документів.

Детальний опис механізму надання допомоги міститься у постанові Кабінету Міністрів України №397 від 21 квітня 2021 року «Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей».

Тетяна ГОРБАТЮК, начальник Управління державних соціальних програм Департаменту соціальної політики

Джерело: 7dniv.rv.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.